Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach promuje pienińską kulturę w ramach zadania „Pieniny dla rodziny” . Motywem przewodnim realizowanego projektu są baśnie oraz legendy Ziemi Czorsztyńskiej.

Spacery edukacyjne, spotkania autorskie oraz warsztaty manualne a wszystko owiane lekką mgiełką legend i podań krążących nad Gminą Czorsztyn. Aż do końca października w naszej gminie trwać będą zajęcia realizowane w ramach programu EtnoPolska 2019.  Wszystko za sprawą środków pozyskanych przez Dyrektor Biblioteki z Narodowego Centrum Kultury. „Przedsięwzięcie skierowane jest do  dzieci i dorosłych, gdzie przekaz międzypokoleniowy pełni funkcje integracyjną. Celem realizowanego projektu jest aktywne uczestnictwo lokalnej społeczności w życiu społeczno – kulturalnym oraz integracja lokalnego środowiska” relacjonuje Joanna Bator Dyrektor Biblioteki.

W ramach projektu „Pieniny dla Rodziny” dla młodzieży oraz dzieci zorganizowano dwa spotkania autorskie z pisarką Ewą Stadtmuller, która wywarła na najmłodszych spore wrażenie opowiadając z pasją o swojej pracy pisarskiej. Ponadto dzieci zaznajomiły się z lokalną legendą podczas wycieczek: w ruiny Zamku w Czorsztynie, na Zamek w Niedzicy oraz spływając tratwą flisacką Przełomem Dunajca.

Dorośli mieszkańcy Gminy Czorsztyn, a raczej mieszkanki, bo w zajęciach manualnych z wyszywania toreb filcowych udział wzięły same panie,  tworzyły piękne pienińskie wzory podczas zajęć, jakie  miały miejsce w bibliotece w Kluszkowcach oraz w Sromowcach Wyżnych.  W ramach projektu w terminie do 30 października br. odbędzie się jeszcze konkurs "Opowiadania legend gwarą'' , co przybliży miejscowej społeczności magię krążących tutaj legend i podań Pienińskich.  

Całkowity koszt projektu to 13 100 zł, z czego 11 000 zł stanowi dofinasowanie z Narodowego Centrum Kultury. Pozostały koszt stanowi wkład własny gminnej biblioteki Publicznej w Kluszkowcach.

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Lis 20195 °
3.5 °C23 Lis
4.5 °C24 Lis
3.0 °C25 Lis
5.4 °C26 Lis

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia