Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach promuje pienińską kulturę w ramach zadania „Pieniny dla rodziny” . Motywem przewodnim realizowanego projektu są baśnie oraz legendy Ziemi Czorsztyńskiej.

Spacery edukacyjne, spotkania autorskie oraz warsztaty manualne a wszystko owiane lekką mgiełką legend i podań krążących nad Gminą Czorsztyn. Aż do końca października w naszej gminie trwać będą zajęcia realizowane w ramach programu EtnoPolska 2019.  Wszystko za sprawą środków pozyskanych przez Dyrektor Biblioteki z Narodowego Centrum Kultury. „Przedsięwzięcie skierowane jest do  dzieci i dorosłych, gdzie przekaz międzypokoleniowy pełni funkcje integracyjną. Celem realizowanego projektu jest aktywne uczestnictwo lokalnej społeczności w życiu społeczno – kulturalnym oraz integracja lokalnego środowiska” relacjonuje Joanna Bator Dyrektor Biblioteki.

W ramach projektu „Pieniny dla Rodziny” dla młodzieży oraz dzieci zorganizowano dwa spotkania autorskie z pisarką Ewą Stadtmuller, która wywarła na najmłodszych spore wrażenie opowiadając z pasją o swojej pracy pisarskiej. Ponadto dzieci zaznajomiły się z lokalną legendą podczas wycieczek: w ruiny Zamku w Czorsztynie, na Zamek w Niedzicy oraz spływając tratwą flisacką Przełomem Dunajca.

Dorośli mieszkańcy Gminy Czorsztyn, a raczej mieszkanki, bo w zajęciach manualnych z wyszywania toreb filcowych udział wzięły same panie,  tworzyły piękne pienińskie wzory podczas zajęć, jakie  miały miejsce w bibliotece w Kluszkowcach oraz w Sromowcach Wyżnych.  W ramach projektu w terminie do 30 października br. odbędzie się jeszcze konkurs "Opowiadania legend gwarą'' , co przybliży miejscowej społeczności magię krążących tutaj legend i podań Pienińskich.  

Całkowity koszt projektu to 13 100 zł, z czego 11 000 zł stanowi dofinasowanie z Narodowego Centrum Kultury. Pozostały koszt stanowi wkład własny gminnej biblioteki Publicznej w Kluszkowcach.

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Lip 202021 °
13.1 °C16 Lip
14.0 °C17 Lip
19.9 °C18 Lip
19.0 °C19 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia