Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Z pieśnią na ustach ku chwale Boga!

Z pieśnią na ustach ku chwale Boga! IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim - Kluszkowce 2016.

3 lipca 2016 r. tj. w niedzielę już po raz czwarty Kluszkowce rozbrzmiały echem nuty pieśni chóralnej. W Kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach odbył się kolejny przegląd pieśni chóralnej, który służy zaprezentowaniu dorobku artystycznego przez biorące w nim udział chóry. Wśród zespołów, które w tym roku wystąpiły przed zebraną publicznością znalazły się: Zespół Wokalny i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu, Chór Magnificat z Sanktuarium MBL Królowej Podhala, Chór Ave Maria z Krakowa, Chór ze Spiskiej Starej Wsi im. Alojza Marii Chmiela ze Słowacji, Grupa Śpiewacza Męska Kapušanskie Richtaroš ze Słowacji oraz w roli gospodarza Chór Parafialny z Kluszkowiec pod batutą Józefa Pańszczyka.

Podczas prezentowania muzycznego repertuaru przez kolejne chóry, Kościół rozbrzmiewał naprzemiennie mocnym męskim basem, bądź delikatnym, ale silnym kobiecym sopranem. Doskonała akustyka panująca we wnętrzu świątyni potęgowała muzyczne doznania wywołując u publiczności tzw. gęsią skórkę.

Na zakończenie Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn wręczył wszystkim chórom pamiątkowe statuetki wyrzeźbione przez Jerzego Sosnę - twórcę ludowego z zamiłowania, a emerytowanego oficera z Kluszkowiec.

Głównym  celem festiwalu jak mówią organizatorzy jest popularyzacja chóralistyki, jako formy wykonawczej, a także upowszechnianie bogatej, wartościowej literatury chóralnej. Ponadto festiwal jest okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń i integracji środowisk twórczych.

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Paź 201924 °
18.9 °C16 Paź
18.2 °C17 Paź
18.5 °C18 Paź
18.3 °C19 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia