Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Radosny Dzień Dziecka z Leaderem

Podobnie jak w całej Polsce tak i my, w ubiegłą niedzielę tj. 5 czerwca 2016 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka.

Na polanie przed amfiteatrem „Pod wierzbą” w Krościenku n/D zebrało się mnóstwo dzieci…i tych młodszych, które zajadały się watą cukrową kurczowo trzymając się mam, i tych starszych, które ochoczo biegały po zielonej trawie łapiąc wielkie kolorowe bańki mydlane. Na dzieci czekało mnóstwo słodkości, które ochoczo serwował czorsztyński miś „Pieninek”, wolontariusze zaopatrywali dzieci w czapki, napoje a więc wszystko, co potrzebne na słoneczną aurę i zabawę można było rozpocząć!

Na scenie amfiteatru kolejno prezentowały się dzieci. Występy artystyczne w postaci teatru prezentującego „Królewnę Śnieżkę”, gdzie w rolę aktorów wcieliły się dzieci ze szkoły podstawowej w Krościenku oraz pieniński folklor w wykonaniu zespołu dziecięcego „Małe Pieniny” przyciągnęły na trybuny głównie rodziców, którzy z uśmiechem na twarzach oglądali swoje małe pociechy.

Na scenie taniec, śpiew tymczasem przy naszych namiotach szaleństwo! Niekończąca się kolejka dziecięcych twarzyczek do pomalowania. Kilka minut i tygrysy, koty i żółwie ninja wypełniały czasoprzestrzeń!

Zabawy i pogoda sprzyjała integracji…na scenie także można było dostrzec jej akcent. Dziecięcy zespół polsko-romski to istna mieszanka kultur. Dzieci występujące na scenie świetnie się bawiły…zarażając entuzjazmem i spontanicznością.

Atmosfera szczerej radości i zabawy, którą tak perfekcyjnie nakreślić umieją tylko dzieci była niemal namacalna. I nawet deszcz, który niespodziewanie spadł na nasze głowy nie był w stanie niczego zepsuć. W rytm melodii dziecięcych, które zaprezentował zespół „Białopotocanie” zakończyliśmy ten radosny dzień.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy w ty dniu byli z nami. Zespołom, wolontariuszom, opiekunom. A Wam drogie dzieci….radości i uśmiechu na każdy dzień. Niech dzień dziecka trwa przez całe Wasze dzieciństwo.

Aneta Markus
Zarząd Stowarzyszenia LGD Gorce -Pieniy


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 05 Gru 2019-3 °
-3.0 °C06 Gru
2.1 °C07 Gru
1.6 °C08 Gru
-0.6 °C09 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia