Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Pysznie, zdrowo w Gminie Czorsztyn

Zdrowe, smaczne…uwielbiają je wszyscy. Jabłka, a dokładnie 20 ton tych owoców rozdano w dniu wczorajszym tj. 2 marca 2016 r. mieszkańcom Gminy Czorsztyn. Transport zawierający 1 000 skrzynek jabłek dla mieszkańców gminy zorganizowała Lokalna Grupa Działania przy współpracy z Urzędem Gminy Czorsztyn.

Tir wypakowany po brzegi owocami rozładowany został w każdym sołectwie Gminy Czorsztyn. Zanim tu trafił jabłka przeszły pozytywną kontrolę jakości handlowej świeżych owoców i warzyw. Po rozładowaniu transportu na mieszkańców czekali sołtysi wsi, którzy zgodnie z ustaleniami bezpłatnie wydawali skrzynkę jabłek (20 kg) na nr domu. Jabłka wydawane zostały wedle kolejności zgłoszeń do wyczerpania.

Jabłka bardzo szybko trafiły do mieszkańców Gminy Czorsztyn, którzy po skrzynki z owocami zjawiali się tuż po rozładunku. W każdej z miejscowości do list, na których należało złożyć podpis, aby otrzymać owoce utworzyły się kolejki. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych przedsięwzięcie zostanie powtórzone w najbliższych miesiącach.

W dniu 2 marca br. tir jabłek powędrował także do gminy Ochotnica Dolna. Kolejne dostawy jabłek zorganizowanych przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny trafią do Gminy Krościenko n/D a także do Szczawnicy.

Zarząd LGD Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny serdecznie dziękuje za zaangażowanie oraz pomoc w rozładunku oraz dystrybucji zarówno włodarzom Gminy Czorsztyn, jak i sołectw gminnych.

Opr. Aneta Markus
Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Lip 20208 °
10.2 °C15 Lip
11.7 °C16 Lip
10.2 °C17 Lip
9.1 °C18 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia