Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Sromowce Niżne już w zasięgu

Sromowce Niżne już w zasięgu! W zeszły piątek operator sieci komórkowej PLAY uroczyście uruchomił nadajnik.

W zeszły piątek w Sromowcach Niżnych, tuż obok kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu fetowano ostateczne rozwiązanie problemu z zasięgiem telefonii komórkowej. Po wieloletnich staraniach i zmaganiach operator sieci PLAY uruchomił zamontowany na pylonie kładki nadajnik, a w telefonach komórkowych pojawił się długo oczekiwany sygnał. „To wielki dzień dla mieszkańców Sromowiec Niżnych, niemal potomna chwila. Mamy zasięg, jeżeli ktoś nie wierzy niech spróbuje zadzwonić” cieszył się wraz z mieszkańcami Sromowiec Niżnych Tadeusz Wach- Wójt Gminy Czorsztyn.

A cieszyć się jest z czego, bo batalie o zamontowanie nadajnika trwały przez wiele lat. Początkowo nadajnik miał zostać zamontowany w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego, na to nie wyrazili jednak zgody przyrodnicy uważając, że urządzenie zakłóci wizerunek krajobrazu. Kolejne pomysły na miejsce dla nadajnika m.in. wieża Kościoła także okazały się niemożliwe do realizacji. Pomimo, że bariery stające na drodze łączności Sromowiec ze światem zewnętrznym zdawały się piętrzyć bez końca władze Czorsztyna uparcie szukały kolejnych rozwiązań. Kluczem do sukcesu okazał się upór i determinacja władz samorządowych oraz lokalnej społeczności, co wielokrotnie podkreślał Marcin Gruszka - rzecznik prasowy operatora PLAY podczas okolicznego wystąpienia.

Równo o 14.00 przekaz z nadajnika został uruchomiony i na telefonach komórkowych pojawił się zasięg. Każdy, kto jeszcze nie wierzył w zapewniania włodarza gminy, czy też przedstawicieli firmy P4 mógł po prostu wyjąć telefon i na klawiaturze komórki wybrać numer. Po uzyskaniu połączenia pozostało już tylko świętować i cieszyć się z osiągniętego sukcesu.

A podkreślić należy, że organizator przygotował dla wszystkich uczestników sporo atrakcji i niespodzianek. Dla starszych przewidziano tzw. małe co nieco, czyli smaczny poczęstunek w postaci smakołyków z grilla oraz drobne upominki w postaci m.in. starterów i materiałów promocyjnych operatora. Na tych młodszych czekały uśmiechnięte klowny, które zamieniały buzie chłopców i dziewczynek w tygrysy, motylki i inne egzotyczne zwierzaki. Ponadto klowny uczyły dzieci układów tanecznych i puszczały wielkie kolorowe bańki mydlane, które mieniły się kolorami tęczy w jesiennym świetle słonecznym. Zainteresowanych nie brakowało również do konkursów, które PLAY przygotował dla uczestników uroczystości, a których sowicie nagradzał za prawidłowo udzielone odpowiedzi.

Nastroje mieszkańców, jak również piękna jesienna aura sprawiły, że świętowanie trwało do późnego popołudnia. I słusznie, przecież powód do radości był nie byle jaki.

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 13 Lip 202016 °
17.7 °C14 Lip
20.8 °C15 Lip
16.8 °C16 Lip
16.6 °C17 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia