Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Gminne Święto Plonów w Rogoźnie

W dniach 31.08-2.09.2012 r. czteroosobowa delegacja z Gminy Czorsztyn z Rafałem Jandurą Zastępcą Wójta Gminy na czele gościła u zaprzyjaźnionej Gminy Rogoźno podczas corocznego święta plonów w miejscowości Pruśce.

Dzięki uprzejmości oraz życzliwości tamtejszego gospodarza Bogdana Janusa –Burmistrza Gminy Rogoźno oraz jego współpracowników delegacja mogła wziąć udział w upamiętnieniu rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i wraz z delegacjami z Rogoźna, Kalisza Pomorskiego oraz Litwy złożyć wieńce pod głównym pomnikiem rynku Rogozińskiego, jak również na grobach upamiętniających ofiary terroru hitlerowskiego.

Następnie po wizycie w muzeum, w którym urządzono m.in. wystawę poświęconą kulturze żydowskiej nasi przedstawiciele zaproszeni zostali na obchody dożynkowe, które miały miejsce w sołectwie Pruśce.

Podobnie jak w naszej Gminie rozpoczynały się one uroczystą Mszą Św. podczas, której poświęcono wypieczone chleby oraz wykonane wieńce. Po przekazaniu chleba Burmistrzowi Rogoźna rozpoczęły się występy lokalnych zespołów; kół teatralnych, śpiewaków, czy cheerleaderek.

W taneczną atmosferę wszystkich gości i mieszkańców wprowadził następnie zespół Babylon, który grając wiecznie żywe przeboje stanowił doskonały wstęp do zabawy tanecznej, która przewidziana była, jako ostatni punkt programu.

Atmosfera dożynek, piękne słomiane „baby” oraz słomiane stoły, jak również gościnność przedstawicieli partnerskiego Rogoźna nadały wizycie piękna oprawę, która niewątpliwie zachwyciła naszych przedstawicieli.

Licząc zatem na dalszą współpracę z samorządem Rogoźna oraz oczekując jej rezultatów pozostaje podziękować gospodarzom za ich otwartość, a także zaprosić na wizytę do Gminy Czorsztyn, która niewątpliwie chętnie powita wieloletnią już przecież gminę partnerską.

Opr. Aneta M.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 25 Sie 201929 °
24.3 °C26 Sie
26.1 °C27 Sie
26.2 °C28 Sie
26.4 °C29 Sie

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia