Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Karpacki Wyścig Kurierów

Tegoroczny wyścig odbywający się pod honorowym patronatem ministra sportu i turystyki odbywał się w całości w Małopolsce. Rozpoczął się prologiem w Tarnowie i przebiegał przez Wierzchosławice, Szerzyny, Ujście Gorlickie, Wysową, Szczawnicę i Maniowy, a zakończył w Niedzicy. Trasa liczyła ponad 360 km Rywalizowało ponad 80 zawodników z Polski, Bułgarii, Ukrainy i Rosji. Komitetowi organizacyjnemu przewodził dyrektor wyścigu, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki. Jednym ze współorganizatorów wyścigu był Urząd Gminy Czorsztyn.

Do ostatniego, trudnego i bardzo malowniczego IV etapu rozgrywanego na terenach wokół Jeziora Czorsztyńskiego zawodnicy wystartowali w sobotę 23 maja o godz. 10.00 w Maniowach by ścigać się na trasie: Maniowy, Przełęcz Snozka, Krośnica, Polana Zamajerz, Sromowce Wyżne, Falsztyn, Dębno, Łopuszna, Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Czarna Góra, Trybsz, Łapsze Niżne, Niedzica Polana Sosny, Polana Zamajerz, Krośnica, Przełęcz Snozka, Dębno, Falsztyn, Niedzica/Sromowce Wyżne - meta IV etapu.

Do IV etapu zgłoszono 65 zawodników, a ukończyło go 53. Zwycięzcą tego etapu został Frolov Igor, drugie miejsce zajął Boev Igor - obydwaj zawodnicy Premier Rosja. Trzecie miejsce zdobył Gawroński Piotr z kadry PZKol

Zwycięzcą Karpackiego Wyścig Kurierów został Piotr Gawroński. Kolejne miejsca w generalnej klasyfikacji zajęli reprezentanci Legii Felt Warszawa - Tomasz Repiński i Sylwester Janiszewski. Najlepszą drużyną wyścigu okazała się ekipa kadry Polskiego Związku Kolarskiego. Koszulkę najlepszego „górala” wywalczył Konrad Czajkowski - TC Chrobry Felt Głogów, natomiast tytuł najaktywniejszego kolarza zdobył Kamil Markowski - KS Pogoń Mostostal Puławy.

Karpacki Wyścig Kurierów stanowi reaktywację rozgrywanego w latach 1975-1984 zasłużonego dla polskiego kolarstwa Wyścigu Szlakiem Kurierów Beskidzkich. Jest on międzynarodową imprezą kolarstwa wyczynowego na najwyższym poziomie sportowym zawodników do lat 23.

W roku przyszłym planowanych jest pięć etapów – 2 na Słowacji i 3 w Polsce.

Tekst i zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Paź 201923 °
21.6 °C15 Paź
12.8 °C16 Paź
17.4 °C17 Paź
17.7 °C18 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia