Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

IV FESTYN RODZINNY „Zdrowo i wesoło”

W dniu 11 czerwca 2009 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach już po raz czwarty odbył się rodzinny festyn pod hasłem „Zdrowo i wesoło” przygotowany przez: grono pedagogiczne, Radę Rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie SP. Bartek Wojtaszek zaprezentował legendę pt. "Jak Dunajec popłynął", Paweł Świątkowski powiedział prozę pt. „Jacek Wacek i Pankracek”, Natalia Kowalczyk recytowała wiersz Tadeusza Śliwiaka pt. „Zakochana żaba” i fragment powieści Astrid Lindgren „Pippi pończoszanka”, a Michał Foltyn recytował utwór pt. „Legenda o Podhalu”.

Szkolne koło muzyczne przygotowało program muzyczny pt. „Szkolny pamiętnik”, utwory

instrumentalne grane na gitarach klasycznych oraz utwór z akompaniamentem perkusyjnym pt. „Marsz Radeckiego".

Festynowy program wypełniały również przedstawienia teatralne przygotowane przez klasy: Ia – „Spełnione życzenia", 3a - "Zakochana Żaba", IIIB - „Rady Piotrusia”, IV a -"Odmiana księżniczki", VIB - pantomima "Krzesło" oraz muzyczno - teatralny program w języku angielskim, prezentowany na Małopolskim Przeglądzie Artystycznym w języku angielskim, w Krakowie.

W programie artystycznym udział wzięli także uczniowie klas1A, 3A i 3B Gimnazjum w Maniowach. Wystąpili z programem tanecznym oraz zaprezentowali układ ćwiczeń gimnastycznych, a z muzycznym solo wystąpiły Magdalena Gardoń i Katarzyna Dziatkowicz. Na gitarze elektrycznej zagrał Lucjan Siedlarczyk. Wszyscy występujący otrzymali zasłużone oklaski.

Dużo zabawy dostarczyły uczestnikom i widzom konkurencje sportowe: slalom rowerowy, chodzenie na szczudłach, piłowanie drzewa, „góralska koszykówka” i rzut piłką lekarską.

Na stoiskach można było nabyć wiele smakowitości, a upieczone przez rodziców ciasta były pyszne.

Marzeniem ciągnących losy w loterii fantowej był rower górski – jedna z głównych nagród festynu. W losowaniu nagród szczęśliwym posiadaczem roweru okazał się Konrad Staśko z Kluszkowiec.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia festynu za zaangażowanie, pracę i serce włożone w jego organizację, obsługę i prowadzenie. Dziękujemy gorąco sponsorom i uczestnikom imprezy. Wszystkich zapraszamy za rok.

Tekst i zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 05 Cze 202012 °
9.7 °C06 Cze
11.4 °C07 Cze
12.5 °C08 Cze
12.2 °C09 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia