Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Ferie na sportowo w Gminie Czorsztyn

W trakcie ferii zimowych 2009 Gmina Czorsztyn zorganizowała dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy tzw. sportowe ferie w hali sportowo - widowiskowej w Maniowach. Nad organizacją i przebiegiem „feriady” czuwali nauczyciele z poszczególnych szkół, pracownicy Urzędu Gminy, administrator hali oraz niektórzy rodzice. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek.

W pierwszym tygodniu ferii każda ze szkół w wyznaczony dzień tygodnia organizowała gry i zabawy dla swoich uczniów na terenie hali sportowej. Opracowano gry i zabawy dla poszczególnych kategorii wiekowych. Jednocześnie szkoły przygotowywały się do finału rozgrywek sportowych, który odbył się we środę 25 lutego br.

W finałowym dniu w hali sportowo – widowiskowej rozegrano zawody pomiędzy czteroma szkołami podstawowymi tj. Kluszkowiec, Sromowiec Wyżnych, Sromowiec Niżnych oraz Maniów. O puchar walczyły dwa gimnazja tj. ze Sromowiec oraz z Maniów.

Rywalizacje rozpoczęły szkoły podstawowe przy dopingu pozostałych uczestników. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, szczególnie najmłodsi uczestnicy z klas 1-3 bardzo przeżywali wszystkie rozgrywki sportowe (sztafety, gry i zabawy oraz turniej piłki ręcznej i piłki nożnej). Zawody urozmaiciły zespoły taneczne z gimnazjum w Maniowach.

W punktacji końcowej szkół podstawowych Puchar Gminy Czorsztyn wywalczyła szkoła z Maniów - 28 pkt, przed Szkołami ze Sromowiec Wyżnych - 20 pkt, Kluszkowiec - 18 pkt i Sromowiec Niżnych - 14 pkt. W punktacji gimnazjalnej zwyciężyło gimnazjum z Maniów.

Na zakończenie „feriady” Wójt Gminy Czorsztyn – Waldemar Wojtaszek wręczył zwycięskim zespołom dyplomy i puchary. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej zabawy. Organizatorzy zaproponowali, aby w przyszłym roku zaprosić do wspólnej zabawy reprezentacje szkół z sąsiednich gmin. Na koniec organizatorzy życzyli dzieciom zdrowego wypoczynku do końca ferii zimowych.

Zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 21 Lis 20195 °
5.5 °C22 Lis
4.3 °C23 Lis
4.8 °C24 Lis
4.9 °C25 Lis

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia