Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Ferie na sportowo w Gminie Czorsztyn

W trakcie ferii zimowych 2009 Gmina Czorsztyn zorganizowała dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy tzw. sportowe ferie w hali sportowo - widowiskowej w Maniowach. Nad organizacją i przebiegiem „feriady” czuwali nauczyciele z poszczególnych szkół, pracownicy Urzędu Gminy, administrator hali oraz niektórzy rodzice. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek.

W pierwszym tygodniu ferii każda ze szkół w wyznaczony dzień tygodnia organizowała gry i zabawy dla swoich uczniów na terenie hali sportowej. Opracowano gry i zabawy dla poszczególnych kategorii wiekowych. Jednocześnie szkoły przygotowywały się do finału rozgrywek sportowych, który odbył się we środę 25 lutego br.

W finałowym dniu w hali sportowo – widowiskowej rozegrano zawody pomiędzy czteroma szkołami podstawowymi tj. Kluszkowiec, Sromowiec Wyżnych, Sromowiec Niżnych oraz Maniów. O puchar walczyły dwa gimnazja tj. ze Sromowiec oraz z Maniów.

Rywalizacje rozpoczęły szkoły podstawowe przy dopingu pozostałych uczestników. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, szczególnie najmłodsi uczestnicy z klas 1-3 bardzo przeżywali wszystkie rozgrywki sportowe (sztafety, gry i zabawy oraz turniej piłki ręcznej i piłki nożnej). Zawody urozmaiciły zespoły taneczne z gimnazjum w Maniowach.

W punktacji końcowej szkół podstawowych Puchar Gminy Czorsztyn wywalczyła szkoła z Maniów - 28 pkt, przed Szkołami ze Sromowiec Wyżnych - 20 pkt, Kluszkowiec - 18 pkt i Sromowiec Niżnych - 14 pkt. W punktacji gimnazjalnej zwyciężyło gimnazjum z Maniów.

Na zakończenie „feriady” Wójt Gminy Czorsztyn – Waldemar Wojtaszek wręczył zwycięskim zespołom dyplomy i puchary. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej zabawy. Organizatorzy zaproponowali, aby w przyszłym roku zaprosić do wspólnej zabawy reprezentacje szkół z sąsiednich gmin. Na koniec organizatorzy życzyli dzieciom zdrowego wypoczynku do końca ferii zimowych.

Zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 08 Gru 2021-6 °
-4.7 °C09 Gru
-0.3 °C10 Gru
-3.4 °C11 Gru
-2.6 °C12 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia