Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

WIECZÓR Z FOLKLOREM

Z zaproszenia na imprezę regionalną pn. WIECZÓR Z FOLKLOREM skorzystało bardzo wielu gości i mieszkańców gminy. Na boisku sportowym w Sromowcach Wyżnych w niedzielę 27 lipca bawiono się dobrze i długo. Na imprezę zapraszali: Gminne Centrum Kultury, Wójt Gminy Czorsztyn, Koło Gospodyń Wiejskich, Gospodarstwa Agroturystyczne zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich, LKS „SPŁYW” w Sromowcach Wyżnych.

WIECZÓR Z FOLKLOREM rozpoczął się meczem piłki nożnej pomiędzy „Orłami Górskiego”, a drużyną młodzieżową LKS ”SPŁYW” – Sromowce Wyżne. Po meczu można było podziwiać występy zespołu „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych, grupy śpiewaczej „Płocanki” z Płok oraz grupy wokalnej „Fahrenheit” z Klimontowa. Koncertowały orkiestry dęte z Maniów i Kacwina, kapela „Mizerzanie” z Mizernej, a także grupa wokalna „Podegrodzcy Chłopcy” z Podegrodzia. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne, znikające w oczach potrawy regionalne.

Ale największą atrakcją wieczoru były pokazy strzyżenia owiec, gręplowania wełny, młócenia zboża, klepania kosy, haftowania kamizelki. Dużo zabawy było w czasie przeprowadzanych konkursów dla dzieci i dorosłych.

Około godziny 23 OSP zaprosiła uczestników festynu na zabawę taneczną.

Tekst i zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 28 Sty 2020-2 °
-2.3 °C29 Sty
-2.3 °C30 Sty
-1.3 °C31 Sty
3.7 °C01 Lut

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia