Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

WIECZÓR Z FOLKLOREM

Z zaproszenia na imprezę regionalną pn. WIECZÓR Z FOLKLOREM skorzystało bardzo wielu gości i mieszkańców gminy. Na boisku sportowym w Sromowcach Wyżnych w niedzielę 27 lipca bawiono się dobrze i długo. Na imprezę zapraszali: Gminne Centrum Kultury, Wójt Gminy Czorsztyn, Koło Gospodyń Wiejskich, Gospodarstwa Agroturystyczne zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich, LKS „SPŁYW” w Sromowcach Wyżnych.

WIECZÓR Z FOLKLOREM rozpoczął się meczem piłki nożnej pomiędzy „Orłami Górskiego”, a drużyną młodzieżową LKS ”SPŁYW” – Sromowce Wyżne. Po meczu można było podziwiać występy zespołu „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych, grupy śpiewaczej „Płocanki” z Płok oraz grupy wokalnej „Fahrenheit” z Klimontowa. Koncertowały orkiestry dęte z Maniów i Kacwina, kapela „Mizerzanie” z Mizernej, a także grupa wokalna „Podegrodzcy Chłopcy” z Podegrodzia. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne, znikające w oczach potrawy regionalne.

Ale największą atrakcją wieczoru były pokazy strzyżenia owiec, gręplowania wełny, młócenia zboża, klepania kosy, haftowania kamizelki. Dużo zabawy było w czasie przeprowadzanych konkursów dla dzieci i dorosłych.

Około godziny 23 OSP zaprosiła uczestników festynu na zabawę taneczną.

Tekst i zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 08 Gru 2021-7 °
-3.8 °C09 Gru
-1.0 °C10 Gru
-4.7 °C11 Gru
-2.8 °C12 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia