Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

OTWARCIE GMINNEJ HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ W MANIOWACH

Uroczystość otwarcia w dniu 10 września 2008 roku Gminnej Hali Sportowo - Widowiskowej w Maniowach przebiegła w podniosłym i odświętnym nastroju. Rozpoczęła się Mszą św., koncelebrowaną przez ks. abp Józefa Wesołowskiego, nuncjusza apostolskiego i księży proboszczów z terenu Gminy Czorsztyn. Uroczystą Mszę św. uświetniły śpiewy chóru z Kluszkowiec.

Uczestniczący we Mszy św. przeszli następnie pod halę sportową, gdzie wszystkich obecnych przywitał Wójt Gminy Czorsztyn - Waldemar Wojtaszek. Długą listę zaproszonych i obecnych gości otwierali: ks. abp J. Wesołowski, wicemarszałek województwa małopolskiego Leszek Zegzda, posłanka Anna Paluch, senatorowie Stanisław Kogut i Tadeusz Skorupa oraz były senator Franciszek Adamczyk. Obecni również byli burmistrzowie, wójtowie, delegacja z partnerskiego, wielkopolskiego miasta Rogoźna na czele z burmistrzem, przedstawiciele oświaty, policji, wojska, organizacji i instytucji z terenu Podhala, lokalni księża oraz proboszczowie z naszych parafii, radni na czele z Przewodniczącym Rady Gminy – Rafałem Jandurą, a także mieszkańcy i główni użytkownicy hali - uczniowie.

Po uroczystym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystości weszli na halę sportową, gdzie nastąpiło poświęcenie obiektu przez ks. abp Józefa Wesołowskiego w asyście księdza Tadeusza Dybła - proboszcza z Maniów. Następnie wystąpił Wójt Gminy Czorsztyn i zaprezentowano związane z wydarzeniem pokazy slajdów. W przemówieniach zaproszonych gości dominowały gratulacje i wyrazy uznania z okazji oddania do użytku tak pięknego, długo oczekiwanego i potrzebnego obiektu.

Część artystyczna należała do uczniów z gimnazjum w Maniowach. Występy gitarowe i piosenki z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa śpiewane przez chór, przygotowało szkolne koło muzyczne. Natomiast koło teatralne wystąpiło z montażem poetyckim opartym na utworze Kazimierza Wierzyńskiego - Laur olimpijski. Piękne programy taneczno-artystyczne przygotowały także zespoły dziewcząt z klas trzecich. Oklaskiwano cheerleaderki, taniec belgijski z szarfami i taniec cieni. Można było również podziwiać pokaz walki Ju-Jitsu (wystąpiła sekcja z Ostrowska).

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie obiektu. W punkcie wystawowym przy wejściu do hali można było obejrzeć wystawę medali i pucharów z licznych osiągnięć młodzieży ze szkół i klubów sportowych z terenu Gminy Czorsztyn, a także wystawę na temat historii budowy hali. Uczestnicy uroczystości otwarcia hali zostali obdarowani okolicznościowymi zestawami promocyjnymi.

Pierwsze turnieje w piłce nożnej i siatkówce w nowo otwartej hali rozegrali uczniowie szkół z terenu Gminy Czorsztyn. Rozgrywki sportowe były ostatnim elementem tego całodniowego, niepowtarzalnego wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 08 Gru 2021-6 °
-3.8 °C09 Gru
-1.0 °C10 Gru
-4.7 °C11 Gru
-2.8 °C12 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia