Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Lato pod Trzema Koronami

3 sierpnia br. Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach oraz mieszkańcy Sromowiec Niżnych zorganizowali imprezę plenerową „Lato pod Trzema Koronami”.

Przy pięknej pogodzie i wspaniałej muzyce regionalnej w wykonaniu kapeli „Flisoki” ze Sromowiec Niżnych, zespołów „Lubań” z Kluszkowiec, i „Frydmanianie” z Frydmana, bawili się licznie zgromadzeni na imprezie mieszkańcy i turyści. Uczestnicy imprezy mieli okazje wysłuchać również koncertu orkiestr dętych z Maniów i Kacwina, grupy śpiewaczej„Fahrenheit” z Klimontowa oraz chóru parafialnego ze Sromowiec Niżnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się organizowane konkursy. Burzliwe oklaski i wspaniały doping towarzyszyły zmaganiom konkursowym między mieszkańcami Sromowiec Niżnych i turystami w „przecinaniu kloca drewna” oraz w „przeciąganiu liny”.

Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni.

Jest już tradycją, że na tego typu imprezach organizowana jest degustacja potraw regionalnych. Tak było i tym razem. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych przygotowały specjały kuchni regionalnej, które jak zwykle cieszyły się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród turystów.

Impreza zakończyła się tradycyjnie zabawą na świeżym powietrzu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy: zespołom regionalnym, orkiestrze dętej, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Sromowcach Niżnych, Kołu Gospodyń Wiejskich, sołtysowi Adamowi Grywalskiemu, pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach, a także wszystkim sponsorom.

Zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 03 Gru 2021-6 °
-3.1 °C04 Gru
-1.0 °C05 Gru
-4.5 °C06 Gru
-5.7 °C07 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia