Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Lato pod Trzema Koronami

3 sierpnia br. Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach oraz mieszkańcy Sromowiec Niżnych zorganizowali imprezę plenerową „Lato pod Trzema Koronami”.

Przy pięknej pogodzie i wspaniałej muzyce regionalnej w wykonaniu kapeli „Flisoki” ze Sromowiec Niżnych, zespołów „Lubań” z Kluszkowiec, i „Frydmanianie” z Frydmana, bawili się licznie zgromadzeni na imprezie mieszkańcy i turyści. Uczestnicy imprezy mieli okazje wysłuchać również koncertu orkiestr dętych z Maniów i Kacwina, grupy śpiewaczej„Fahrenheit” z Klimontowa oraz chóru parafialnego ze Sromowiec Niżnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się organizowane konkursy. Burzliwe oklaski i wspaniały doping towarzyszyły zmaganiom konkursowym między mieszkańcami Sromowiec Niżnych i turystami w „przecinaniu kloca drewna” oraz w „przeciąganiu liny”.

Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni.

Jest już tradycją, że na tego typu imprezach organizowana jest degustacja potraw regionalnych. Tak było i tym razem. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych przygotowały specjały kuchni regionalnej, które jak zwykle cieszyły się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród turystów.

Impreza zakończyła się tradycyjnie zabawą na świeżym powietrzu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy: zespołom regionalnym, orkiestrze dętej, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Sromowcach Niżnych, Kołu Gospodyń Wiejskich, sołtysowi Adamowi Grywalskiemu, pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach, a także wszystkim sponsorom.

Zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Lip 20206 °
9.2 °C15 Lip
12.0 °C16 Lip
9.8 °C17 Lip
8.3 °C18 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia