Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Gminne Dożynki w Kluszkowcach

W niedzielę 17.09.2006 we wsi Kluszkowce odbyły się Gminne Dożynki. Rozpoczęła je Msza Święta odprawiana w koncelebrze trzech księży. Homilię wygłosił o. Jakub Jaroszewicz. Mszę uświetnił pięknym śpiewem chór ze Sromowiec Niżnych. Po mszy orszak dożynkowy z wieńcami i pocztami sztandarowymi gminnych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przy marszach orkiestry dętej z Maniów udał się do nowo wybudowanego amfiteatru, gdzie na scenie odbyła się świecka część tej uroczystości.

Po przywitaniu gości Starostowie Dożynek – Pani Krystyna Dębska z Czorsztyna i Pan Wojciech Bednarczyk – sołtys Kluszkowiec wręczyli Wójtowi Gminy chleb dożynkowy. Następnie Wójt Gminy Czorsztyn oraz Starosta Powiatu Nowotarskiego – panowie Lech Janczy i Jan Hamerski w krótkich przemówieniach nawiązali do tradycji organizacji dożynek i do dnia dzisiejszego, a także przyszłości Gminy Czorsztyn i całego regionu.

Zgodnie z tradycją Starostowie poczęstowali chlebem wszystkich uczestników dożynek.

W konkursie na wieniec dożynkowy wszystkie Kola Gospodyń Wiejskich przygotowały piękne wieńce. Komisja konkursowa w składzie Pani Alicja Kawerska – Prezes Oddziału Związku Podhalan w Sromowcach Niżnych, Pani Monika Królczyk – radna wsi Maniowy i Pan Jan Krępa – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach mieli nie lada problem z wybraniem najpiękniejszego wieńca. Każdy podkreślał religijny charakter, przywiązanie do ziemi i szacunek dla chleba, nie zabrakło tez akcentów charakterystycznych dla poszczególnych miejscowości. W ostateczności werdykt komisji był następujący – wszystkie wieńce otrzymały równorzędne pierwsze miejsce, a panie Przewodniczące z rąk Przewodniczącego rady Gminy, pana Kazimierza Łapczyńskiego odebrały nagrody pieniężne. Przed gośćmi Gminnych Dożynek zaprezentowały się: zespół „Lubań” z Kluszkowiec, panowie z kabaretu „Truteń”, dziecięcy zespół z Maniów „ Maniowianie” , chór ze Sromowiec Niżnych, orkiestra dęta z Maniów i Kacwina oraz zespół „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych. Występy zespołów na scenie zakończył koncert zespołu rozrywkowego „KOP” z Krakowa, a do późnych godzin wieczornych trwała spontaniczna zabawa.

Zabawa była tym lepsza, ze pogoda w dniu dożynek dopisała, i imprezom przyświecało piękne jesiennie słońce.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 04 Gru 20210 °
-1.3 °C05 Gru
-1.4 °C06 Gru
-3.0 °C07 Gru
-5.1 °C08 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia