Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Budowa placu rekreacyjnego z pasażem usługowo – handlowym

PROJEKT ZAKOŃCZONY

W dniu 31.12.2012 Gmina Czorsztyn zakończyła realziację projektu „Budowa placu rekreacyjnego z pasażem usługowo - handlowym”

Celem operacji jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miejscowości Sromowce Niżne oraz propagowanie lokalnych produktów. Operacja poprzez budowę placu wraz z parkingiem chodnikami oraz oświetleniem ulicznym, wpłynie na osiągnięcie celów określonych dla PROW poprzez wzmocnienie bezpośrednich kontaktów między lokalną społecznością oraz poprawę jakości życia na obszarach wiejskich.

Zagospodarowano teren pod plac rekreacyjny oraz wybudowano plac, usługowo-handlowy wraz z regionalnymi, drewnianymi obiektami kubaturowymi ustawionych naprzeciwko siebie pierzejami w formie podłużnego pasażu złożonego z kiosków i straganów, jako zadaszonych wiat, które przeznaczone będą dla lokalnych (zarówno polskich jak i słowackich twórców regionalnych, którzy prezentować tam będą swe wyroby. Wybudowano (altanę-studnię, latarnie, ławki) – tworząc kompozycyjnie jedną całość przestrzenną i atrakcyjne wnętrze krajobrazowe. Wzdłuż podłużnej osi placu po dwóch stronach studni w posadzce ustawiono drobne kamienne „bloki” – kloce. Dodatkowo wzdłuż krótszego tylnego boku placu ustawiono stałe ławki do siedzenia (drewniane lub kamienno-drewniane). Na narożnikach i w środku placu zainstalowano latarnie parkowe wraz z koszami . Wybudowano szalet publiczny (3 węzły sanitarne) jako mało kubaturowy obiekt z zadaszeniem, w stylu regionalnym nawiązujący architekturą do obiektów na placu.

 • Wartość całkowita projektu - 830 566,90 zł
 • Wartość dofinansowania - 245 149,00 zł

Maniowy 26.06.2012

W dniu 19.06.2012 Gmina Czorsztyn podpisała umowę na realizację zadnia pn . „Budowa placu rekreacyjnego z pasażem usługowo - handlowym”

Celem operacji jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miejscowości Sromowce Niżne oraz propagowanie lokalnych produktów. Operacja poprzez budowę placu wraz z parkingiem chodnikami oraz oświetleniem ulicznym, wpłynie na osiągnięcie celów okreslonych dla PROW poprzez wzmocnienie bezpośrednich kontaktów między lokalną społecznością oraz poprawę jakości życia na obszarach wiejskich.

Wartość całkowita realizowanego projektu to 830 566,90 z czego kwota dofinansowania to 248 610,00 zł.

Projekt realizowany w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi ” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

ASZ

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 17 Paź 201913 °
10.5 °C18 Paź
11.0 °C19 Paź
12.1 °C20 Paź
12.6 °C21 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia