Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

Budowa Placów zabaw w miejscowościach Mizerna i Czorsztyn

Kolejne place zabaw w Gminie Czorsztyn oddane do użytku najmłodszych.

Wokół jesień, rankiem mgła otula świat, jest leniwie i sennie. Ale to jeszcze nie czas, jeszcze nie pora na przedzimowy sen, czy nawet drzemkę!

Piękna jesienna pogoda jest doskonałą okazją do korzystania z ostatnich ciepłych dni, spacerów czy wspólnych zabaw. Pamiętają o tym szczególnie dzieci, których wprost nie można nie zauważyć przejeżdżając obok kolejnych, nowo otwartych placów zabaw w Gminie Czorsztyn.

Ten w Mizernej został opanowany przez tzw. starszaków. Jedni pokonują rzędy kolejnych drabinek, by wspiąć się na szczyt, inni niczym zawodowi strażacy raz po raz zjeżdżają w dół po metalowej rurze. Jest i kilku myślicieli, którzy rozgrywają zaciekły turniej w kółko i krzyżyk. Obserwując z boku tę wesołą gromadę można doszukiwać się w najmłodszych pierwszych naturalnych predyspozycji osobowych lub po prostu przez moment cieszyć się beztroską, dobrą zabawą.

W Czorsztynie na placu zabaw położonym tuż obok egzotycznego Hotelu Wellnes Kinga sytuacja wygląda odmiennie. Tu chwilowo place zabaw przejęły mamy. Spokojnie! Panie dobrze wiedzą o ograniczeniach wiekowych. Są tutaj, aby pobujać na huśtawkach kilkuletnie maleństwa, a przy okazji wystawić twarze w kierunku ciepłych promieni słońca.

Place zabaw po raz kolejny spełniają swoje zadanie, a maluchy i starszaki mają już niemal w każdej miejscowości miejsce, gdzie mogą popuszczać wodze swej fantazji i dać upust niekończącym się zasobom energii.

Oczywiście, budowa placów zabaw nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie ze środków UE pozyskanych przez Gminę Czorsztyn za pośrednictwem Stowarzyszenia Gorce- Pieniny w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata na lata 2007-2013. Place zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe APIS z Jarosławia a koszt ich wykonania wyniósł łącznie 117 055,48 zł brutto.

Opr. Aneta M


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 20199 °
10.4 °C24 Paź
9.8 °C25 Paź
8.7 °C26 Paź
9.0 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia