Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Symbole gminy

Herb Gminy Czorsztyn

Tarcza typu hiszpańskiego. W czerwonym polu tarczy srebrny zamek z dwoma wieżamizwieńczonymi blankami z oknami czarnymi w po dwa w pas oraz bramą otwartą, a między nimi złota korona kazimierzowska otwarta. Pod zamkiem pofalowana srebrna linia w pas. Zamek symbolizuje naddunajecką kamienną warownię graniczną - Czorsztyn; korona - budowniczego zamku króla Kazimierza Wielkiego, jak i starostwo czorsztyńskie podległe królowi. Srebrna pofalowana linia w pas symbolizuje Dunajec. Barwa czerwona to kolor królewski, srebrny - wody, wolności i niewinności, a złoty - dostojeństwa, ciepła, światła i bogactw tych ziem. Czerń symbolizuje nazwę miejscowości i zamku.


Flaga Gminy Czorsztyn

Flagą jest prostokątny płat o proporcjach 5:8, dzielony w pas w proporcjach 2:1:1, w barwach czerwony-biały-czerwony; w górnym pasie biały wizerunek zamkuz dwoma wieżami zwieńczonymi blankami z oknami czarnymi w po dwa w pas oraz bramą otwartą, a między nimi złota korona kazimierzowska otwarta. Pod zamkiem pofalowana srebrna linia w pas. Czerwień jest barwą królewsk; biel jest symbolem przepływającego Dunajca i zalewu znajdującego się na terenie gminy, barwa wapiennych skał Pienin a także czystości i niewinności. Występujące na fladze podstawowe barwy wywodzą się od barw herbu.


Banner Gminy Czorsztyn

Bannerem jest prostokąt o proporcjach 1:4, dzielony w pas górny biały wizerunek zamku z dwoma wieżami zwieńczonymi blankami z oknami czarnymi w po dwa w pas oraz bramą otwartą, a między nimi złota korona kazimierzowska otwarta. Pod zamkiem pofalowana srebrna linia w pas; dolny pas o szerokości 3/4 podzielony na trzy równe pionowe pasy: czerwony, biały, czerwony. Symbolika identyczna jak na fladze.