Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Zwycięstwo uczniów z ZPO w Sromowcach Niżnych w halowej piłce nożnej

Uczniowie z Gimnazjum w Sromowcach Niżnych okazali się bezkonkurencyjni w halowej piłce nożnej w obrębie Ośrodka Sportowego Pieniny, wcześniej wygrali eliminacje gminne. Podczas sportowych zmagań, które miały miejsce 13 października, odnieśli trzy zwycięstwa i jedno spotkanie zremisowali. Dało im to prawo reprezentowania ośrodka w zawodach powiatowych. Na uwagę zasługuje również fakt, iż miano najlepszego zawodnika zyskał uczeń Gimnazjum w Sromowcach, Jakub Janczy.

Podobny sukces w piłce halowej odniosły, nieco wcześniej, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej. Wygrywając eliminacje gminne, a potem pokonując rywalki w eliminacjach rejonowych zyskały awans i możliwość udziału w zawodach o zasięgu powiatowym.

Do turnieju obydwie drużyny zostały przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego, Krzysztofa Nosala.

Zwycięstwo uczniów z ZPO w tej konkurencji jest przykładem szczególnego hartu ducha i zaangażowania zawodników oraz opiekuna, a w kontekście braku sali gimnastycznej w Sromowcach Niżnych, wyjątkowo cieszy. Wszystkim zawodnikom i opiekunowi gratulujemy.

G. Ł.