Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Zadaszenie w ZPO w Sromowcach Niżnych

W Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, końcem grudnia ubiegłego roku, zakończono prace nad zadaszeniami schodów.

Wykonano łącznie cztery dachy: przy wejściu głównym, nad wejściem do gimnazjum i ośrodka zdrowia oraz nad wejściami ewakuacyjnymi. Były to miejsca szczególnie narażone na niszczące działanie czynników atmosferycznych, co w przeszłości skutkowało nieustanną koniecznością naprawy schodów.

Po dwóch tygodniach użytkowania można stwierdzić, że zadaszenie zdaje egzamin, schody mimo niesprzyjającej aury pozostają suche. Daje to nie tylko gwarancję łatwiejszego ich utrzymania, ale również zwiększa komfort i bezpieczeństwo korzystających z nich osób.

Łączny koszt inwestycji (w tym prace projektowe ze wszystkimi wymaganymi pozwoleniami) wyniósł 77 370,42 zł.

 

Tekst: G.Ł.

Fot. M. N.