Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Wyremontowano kładkę pieszo-rowerową w Sromowcach Niżnych

Wyremontowano kładkę pieszo-rowerową w Sromowcach Niżnych. Kładka łącząca polsko-słowacki brzeg przeszła kompleksową modernizację.

Na zlecenie Wójta Gminy Czorsztyn przeprowadzono remont kładki pieszo-rowerowej zlokalizowanej w Sromowcach Niżnych. Kładka przewieszona przez rzekę Dunajec została oddana do użytku w 2006 r., od tamtej pory służy mieszkańcom i turystom łącząc brzegi polsko-słowackiej krainy. W chwili obecnej zakończono jej generalny remont. Zakres robót wykonanych przez Firmę Ogólnobudowlaną Marka Głowy z Łopusznej obejmował m.in.:

  • wykonanie przykrycia „czapki” dźwigarów (demontaż desek, montaż blach klamrowych, montaż pokrywy końcowej z blachy aluminiowej),
  • odnowienie wewnętrznego opierzenia kładki ( uzupełnienie i naprawa wewnętrznego opierzenia kładki, malowanie)
  • szlifowanie i malowanie kompletnego zewnętrznego opierzenia kładki (uzupełnianie i naprawę zewnętrznego opierzenia, szlifowanie i malowanie).

Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 69 126,00 zł (brutto)

„Remont kładki nie tylko poprawił bezpieczeństwo osób z niej korzystających, ale znacznie polepszył jej stronę wizualną” podsumowuje wykonaną pracę Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

Opr. Aneta Markus