Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

W obronie gadów- niecodzienna lekcja przyrody

4 lipca 2017r., mimo rozpoczętych wakacji, kilkunastu uczniów Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych pt. Czy należy bać się gadów? Prowadził je zoolog dr Mariusz Rybacki.

Spotkanie rozpoczęło  się od krótkiej prelekcji dotyczącej węży. Następnie dzieci rozpoznawały gatunki i same opowiadały o swoich spotkaniach z gadami.

Głównym tematem spotkania był wąż gniewosz plamisty. Ten niezwykle rzadki  gad występuje bardzo licznie w Pieninach, w szczególności w okolicach Sromowiec Niżnych. Jest zupełnie niegroźny, ale przez znaczne podobieństwo do żmii często jest z nią mylony. Bywa, że dlatego właśnie ginie.

Po zajęciach w szkole uczestnicy wyruszyli  w plener, gdzie sami znaleźli kilka interesujących okazów.

Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały. Dzięki nim zrozumieli, że węże nie zagrażają człowiekowi.

Przypominamy, że w Polsce wszystkie gady są objęte ochroną gatunkową!

Na niecodziennej lekcji przyrody powstał film, do obejrzenia którego gorąco zachęcamy.

https://www.youtube.com/watch?v=1vcjuchxOxM&feature=youtu.be