Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Uczniowie z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach zwycięzcami Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji

W dniu 12 kwietnia br odbył się w Krakowie jeden z pierwszych finałów Konkursu Wiedzy o Chorwacji, który odbył się w województwie małopolskim. Zwyciężyła grupa uczniów ze szkoły w Maniowach. Będziemy mogli ich zobaczyć na Gali Chorwackiej, organizowanej w dniu 28 czerwca tego roku z okazji 25-lecia niepodległości Chorwacji. Wcześniej w nagrodę zwycięzcy pojadą na kilkudniowy pobyt do Chorwacji.

Na zdjęciu od prawej strony na górze: Paulina Pycia-Koscak, Petra Gverić Katana - lektorzy Instytutu Filologii Słowiańskiej UŚ, Bożena Walczak - wizytator z kuratorium Oświaty w Krakowie oraz konsul honorowy Paweł Włodarczyk. Poniżej Anna Gawinek-Pisarczyk - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie, Agnieszka Gardoń, Karolina Milaniak, Paulina Natońska, Julia Szczodrowska, Paweł Światkowski - zwycięzcy uczniowie, Józef Kozielec – opiekun zwycięskiego zespołu, nauczyciel geografii ze szkoły w Maniowach.

Do finału zakwalifikowało się 75 uczniów należących do 15 zespołów pochodzących z całego województwa małopolskiego. Po przeprowadzonym teście, na którym trzeba było odpowiedzieć na 100 pytań odbyła się indywidualna prezentacja tematu wylosowanego przez każdy zespół. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach. Finał Konkursu wiedzy o Chorwacji w województwie małopolskim odbył się w gościnnym Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie.