Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Kolejna edycja projektu „Jeżdżę z głową"

W Gminie Czorsztyn ruszyła kolejna edycja projektu „Jeżdżę z głową". Wyciągi narciarskie na ośrodku „Czorsztyn-Ski” w Kluszkowcach zapełniły się młodymi amatorami sportów zimowych!

Łącznie 48 uczniów weźmie udział w tegorocznej edycji projektu „Jeżdżę z głową" finansowanego w ramach środków Województwa Małopolskiego. Jego uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów uczyć się będą jazdy na nartach.

Z dniem 18 stycznia 2016 r. tj. w poniedziałek młodzież szkolna ochoczo rozpoczęła pierwsze lekcje. Uzbrojeni w energię oraz zaopatrzeni w niezbędny sprzęt pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ruszyli na trasy zjazdowe oraz biegowe na terenie ośrodka narciarskiego „Czorsztyn-Ski” w Kluszkowcach. Podczas zaplanowanych 72 godz. treningowych uczestnicy uczyć się będą podstaw poruszania się na stokach narciarskich oraz spróbują opanować podstawowe zasady zjazdu oraz slalomu. Ponadto doświadczony instruktor pokaże im jak odpowiednio dobrać sprzęt narciarski, ubranie oraz sprzęt zabezpieczający, a także zapozna młodych miłośników jazdy na nartach z kwestią bezpieczeństwa, tak ważną w przypadku poruszania się po stokach narciarskich.

Z myślą o uczestnikach projektu organizator zapewnił każdemu z nich:

    • instruktora oraz opiekuna
    • karnety za wyciąg narciarski
    • dostęp do sprzętu narciarskiego
    • przewóz na miejsce treningów

Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 25 590,00 zł w tym pomoc finansowana z Województwa Małopolskiego stanowi kwotę 7 000 zł. Pozostała kwota stanowi wkład rodziców i Gminy Czorsztyn w wysokości 18 590,00 zł.

Opr. Aneta Markus