Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

II miejsce dla gimnazjalistów ze Sromowiec Niżnych w Turnieju BRD

Uczniowie z Gimnazjum w Sromowcach Niżnych (Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych) wywalczyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej w powiatowym etapie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu. Zmierzyli się z przedstawicielami ośmiu innych gimnazjów z powiatu nowotarskiego.

Zadania, które zostały postawione przed uczestnikami nie należały do łatwych i obejmowały teorię oraz część praktyczną. Wiedza sprawdzana za pomocą testu pisemnego dotyczyła bezpieczeństwa i zachowań w ruchu drogowym. Zastosowaniem tej wiedzy i praktycznymi umiejętnościami uczniowie musieli się wykazać podczas pokonywania toru przeszkód, manewrów w miasteczku rowerowym oraz „udzielania” pierwszej pomocy.

Uczniowie ze Sromowiec również w klasyfikacji indywidualnej zdobyli wysokie miejsca: Kamil Górecki oraz Łukasz Pierwoła zajęli ex aequo III miejsce, Robert Kowalczyk miejsce XIII na 27 uczestników.

Konkurs odbył się w Rabie Wyżnej 26 kwietnia br. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 5 maja z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Rafała Leśniaka, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu komisarza Michała Janerko, wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pani Marii Głuszak, a także przedstawicieli samorządów gminnych.

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 25 Lut 2018-11 °
-14.8 °C26 Lut
-15.9 °C27 Lut
-16.4 °C28 Lut
-15.2 °C01 Mar

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia