Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Gmina Czorsztyn najbardziej zrównoważoną gminą w powiecie nowotarskim

Gmina Czorsztyn najbardziej zrównoważoną gminą w powiecie nowotarskim. Zgodnie z rankingiem opublikowanym na serwisie samorządowym PAP Gmina Czorsztyn pod względem zrównoważonego rozwoju jest samorządem przodującym w powiecie nowotarskim.

Wyłoniono laureatów rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST) Zrównoważonego Rozwoju. Na 1 559 gmin o charakterze wiejskim, jakie istnieją i funkcjonują w naszym kraju Gmina Czorsztyn uplasowała się na wysokim 182 miejscu w Polsce, a pierwszym w powiecie nowotarskim. Kolejnymi gminami nowotarskimi, które znalazły się w rankingu są: Gmina Jabłonka (miejsce 262) oraz Gmina Krościenko n/D (326 miejsce).

Ranking opracowany pod przewodnictwem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej uwzględniają wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Wśród laureatów rankingu znalazła się również partnerska gmina, czyli Gmina Tarnowo Podgórne, która zajęła wysokie 4 –te miejsce, której serdecznie gratulujemy.

opr. Aneta Markus