Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

XIV Konkurs Potraw regionalnych i Nalewek

W tegorocznym konkursie panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych, Sromowiec Wyżnych, Kluszkowiec, Maniów oraz Czorsztyna serwowały 111 potraw regionalnych oraz 10 wyśmienitych nalewek. Konkurs odbywał się 14 lutego 2009 roku w Kluszkowcach.

Komisja wybrała i wyróżniła z każdego KGW potrawy i nalewki o najwyższych walorach smakowych i zdrowotnych. Doceniając poziom prezentowanych programów, odwagę i dobry humor komisja dziękowała wszystkim Kołom za zaangażowanie w przygotowanie potraw i programów.

Oprócz potraw i nalewek każde z KGW przygotowało programy artystyczne:

  • KGW Kluszkowce – kabaretowy, dynamiczny program z satyrą na współczesne problemy,
  • KGW Maniowy – program „Marzenia kobiet”,
  • KGW Czorsztyn – program przedstawiający aktualne problemy swojej miejscowości z nawiązaniem do Walentynek,
  • KGW Sromowce Wyżne – program przedstawiający efekty swojego działania w KGW i w Izbie Regionalnej, podkreślający wkład pracy mężczyzn w rozwój Koła i miejscowości,
  • KGW Sromowce Niżne – program prezentujący tradycje miejscowości, obyczaje, pastorałki i tradycyjne życzenia noworoczne.

Serdecznie dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, Komisji, wszystkim gościom i uczestnikom XIV Konkursu Potraw Regionalnych i Nalewek.

Tekst i zdjęcia: W.P.