Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

WIECZÓR Z FOLKLOREM

Z zaproszenia na imprezę regionalną pn. WIECZÓR Z FOLKLOREM skorzystało bardzo wielu gości i mieszkańców gminy. Na boisku sportowym w Sromowcach Wyżnych w niedzielę 27 lipca bawiono się dobrze i długo. Na imprezę zapraszali: Gminne Centrum Kultury, Wójt Gminy Czorsztyn, Koło Gospodyń Wiejskich, Gospodarstwa Agroturystyczne zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich, LKS „SPŁYW” w Sromowcach Wyżnych.

WIECZÓR Z FOLKLOREM rozpoczął się meczem piłki nożnej pomiędzy „Orłami Górskiego”, a drużyną młodzieżową LKS ”SPŁYW” – Sromowce Wyżne. Po meczu można było podziwiać występy zespołu „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych, grupy śpiewaczej „Płocanki” z Płok oraz grupy wokalnej „Fahrenheit” z Klimontowa. Koncertowały orkiestry dęte z Maniów i Kacwina, kapela „Mizerzanie” z Mizernej, a także grupa wokalna „Podegrodzcy Chłopcy” z Podegrodzia. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne, znikające w oczach potrawy regionalne.

Ale największą atrakcją wieczoru były pokazy strzyżenia owiec, gręplowania wełny, młócenia zboża, klepania kosy, haftowania kamizelki. Dużo zabawy było w czasie przeprowadzanych konkursów dla dzieci i dorosłych.

Około godziny 23 OSP zaprosiła uczestników festynu na zabawę taneczną.

Tekst i zdjęcia: W.P.