Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

GMINNE DOŻYNKI 2008

Gminne Dożynki są imprezą przechodnią. Odbywają się co roku w innej miejscowości gminy. W tym roku gospodarzami Gminnych Dożynek byli mieszkańcy Sromowiec Wyżnych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 Mszą świętą dziękczynną za plony pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. W imprezie tej wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, organizacji społecznych i mieszkańcy gminy.

Po mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł z kościoła na boisko sportowe LKS „Spływ”. Po okolicznościowym przemówieniu Wójta Gminy Waldemara Wojtaszka i wręczeniu chleba dożynkowego przez starostów Dożynek ( starosta - Franciszek Górecki – sołtys Sromowiec Wyżnych, starościna - Zofia Plewa – przewodnicząca KGW w Sromowcach Niżnych) nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczął występ zespołu „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych, po którym pięknie koncertowała orkiestra dęta z Maniów i Kacwina. W programie występowały również zespoły regionalne:, „Lubań” z Kluszkowiec, „Podegrodzie” z Podegrodzia, „Chemlon” z Humennego ze Słowacji.

Podczas części artystycznej zaprezentowało się Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie zachęcając młodzież do czynnego uprawiania żeglarstwa.

Jak co roku tak i podczas tych Dożynek odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Komisja wyróżniła wszystkie 7 wieńców dożynkowych i przyznała równorzędne nagrody pieniężne po 300 zł.

Komisja obradowała w składzie:

  • Andrzej Mikołajewicz – (przewodniczący) – prezes Oddziału Stowarzyszenia Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych,
  • Małgorzata Piątek – radna Gminy Czorsztyn,
  • Wojciech Bednarczyk – sołtys wsi Kluszkowce.

Impreza zakończyła się zabawą ludową do której przygrywał zespól „Czar”.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia: delegacjom KGW, OSP, PSFP, Oddziałom Związku Podhalan w Kluszkowcach i Maniowach, ks. proboszczowi Kazimierzowi Turakiewiczowi, radnym, sołtysom, sołtysowi Franciszkowi Góreckiemu, zespołom. Szczególne podziękowanie za przygotowanie i wydanie posiłku należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych.

Dziękujemy również wszystkim sponsorom i uczestnikom Gminnych Dożynek 2008.

Tekst: J.P., W.P.
Zdjęcia: W.P.