Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w Snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim

W dniu 20 marca w Kluszkowcach, w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski odbyły się Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w Narciarstwie Alpejskim dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

Organizatorami zawodów był Urząd Gminy Czorsztyn i stacja narciarska Czorsztyn-Ski. Imprezę sponsorowali: pani Henryka Szpałek i Zbigniew Steskal.

Na starcie stawiło się prawie 100 uczestników, reprezentujących wszystkie szkoły w naszej gminie w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli do pokonania po dwa zjazdy, w klasyfikacji końcowej uznawany był łączny czas obu przejazdów.

Pogoda, mimo wcześniejszych obaw, startującym zawodnikom dopisała. Czasem tylko przeszkadzał porywisty wiatr, co jednak w najmniejszym stopniu nie popsuło atmosfery znakomitej zabawy jaka utrzymywała się przez cały czas zawodów.

Najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagrodzono medalami i pamiątkowymi koszulkami. Nagrody wręczali wójt gminy, pan Waldemar Wojtaszek, zastępca wójta, pan Tadeusz Wach, prezes spólki Czorsztyn-Ski, pan Cezary Siedlarczyk oraz przedstawiciel sponsorów, pani Helena Szpałek.

Dodatkowo wręczono nagrody drużynowe dla szkól oraz specjalny (największy) puchar dla najmłodszego uczestnika która otrzymał 6-letni Mateusz Węglarz.